


Vuoden 2025 alussa Talhun valikoima vahvistui, kun liiketoimintakauppa toi meille Disabin huippuluokan suurtehoimurit, jotka ovat teollisuuspuhdistuksen ehdotonta kärkeä. Disab-suurtehoimurit on suunniteltu raskaaseen käyttöön, suurille materiaalimäärille ja vaativiin olosuhteisiin.
Disab on tunnettu korkeasta laadusta, pitkästä käyttöiästä ja käyttövarmuudesta. Koneet soveltuvat erinomaisesti esimerkiksi teollisuuden prosessijätteiden poistoon, materiaalien talteenottoon, siilojen ja kuljettimien puhdistukseen sekä rakennus- ja saneerauskohteiden vaativiin imutöihin.
Disab-suurtehoimureiden myynnin ja huollon lisäksi saat meiltä kattavasti varaosat sekä Disaflow-liittimet. Huollamme ja korjaamme myös Rolba -imu- ja yhdistelmäautoja.
.
Disab-kiertue 16.-20.3. – tuomme koneen luoksesi!
Maaliskuussa lähdemme Disab-imuauton kanssa kiertueelle. Viikon aikana pysähdymme useiden asiakkaiden luona esittelemässä konetta, sen tehoa ja käytännön ominaisuuksia. Kiertuetta jatketaan tarpeen tullen myös seuraavalle viikolle.
Kiertueen aikana saat mahdollisuuden tutustua tarkemmin Disabin toimintaan, keskustella asiantuntijoidemme kanssa sekä kysyä huollosta, varusteista ja koneen mahdollisuuksista juuri sinun yrityksellesi.
.
Varaa oma esittelyaikasi
Sinun on mahdollista varata aika yrityksellesi, jolloin tuomme koneen esittelyyn suoraan tiloihinne! Varaa aika ennakkoon ja pääset tutustumaan tarkemmin Disab-suurtehoimureiden ominaisuuksiin.
Lisätiedot ja varaukset:
Kari Kuusela – Tuotevastaava
Puh. +358 40 5545 351
Sähköposti: kari.kuusela@talhu.fi
Nicke Westerdahl – Tekninen asiantuntija
Puh. +358 40 0460 480
Sähköposti: nicke.westerdahl@talhu.fi
.
Lisätiedot ja kyselyt Pramacin tuotteisKari Kuusela
Puh. +358 40 5545 351
Sähköposti: kari.kuusela@talhu.fi